O společnosti Provident

Společnost Provident Financial s.r.o. je na českém trhu zavedenou společností s početným personálem čítajícím 650 zaměstnanců. Společnost vydala svůj interní etický kodex, který jsou povinni dodržovat všichni její zaměstnanci při komunikaci s klientem, jedná se tedy o seriózní společnost zaměřenou na kvalitní služby. Tento kodex vychází ze standardů, který vznikl ve Velké Británii a jeho cílem je zvýšit kvalitu finančních služeb.

Finanční gramotnost v ČR

Společnost se zaměřuje na zvyšování finanční gramotnosti v ČR provozováním dvou projektů. Finanční kompas je akreditovaný vzdělávací finanční program, který je určen poradcům občanských poraden, kteří řeší problémy lidí ve finanční tísni. Druhým projektem společnosti je Abeceda rodinných financí zaměřená na semináře o hospodaření, rodinných financích nebo například půjčkách.

Finanční situace společnosti

Za rok 2013 (nejnovější dostupná účetní závěrka) si společnost vede více než dobře. Její zisk se pohybuje okolo 500 milionů Kč, její majetek je 10 miliard Kč přičemž 80% je uloženo v krátkodobých pohledávkách, tedy v půjčkách zákazníkům. Z těchto půjček téměř 40% zákazníků své závazky nesplatilo včas.

Celkově se dle našeho názoru jedná o zdravou firmu, která má velice dobré předpoklady pro budoucí chod.

Obchodní název
Provident Financial s.r.o.
Sídlo
Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 4
Identifikační číslo
25621351
Právní forma
Společnost s ručením omezeným
Základní kapitál
82 528 000 Kč
Datum zápisu
5. listopadu 1997
Spisová značka
C 55523 vedená u Městského soudu v Praze
Vyplnit žádost o půjčku
TOPlist TOPlist Pocitadlo.sk NAVRCHOLU.cz